👤

Fale na wodzie jeziora uderzają o burtę zacumowanej łodzi co 15 s. Odległość między sąsiednimi grzbietami wynosi 4 m. Oblicz prędkość rozchodzenia się fal. Zapisz obliczenia. Pamiętaj o jednostkach

Pilne !!


Odpowiedź :

Odpowiedź:

T=15s

λ=4m

λ=v*T

v=λ/T

v=4m/15s

v≈0,27m/s

Wyjaśnienie: