jaką wartość musi mieć siła f1 działająca na mały tłok aby podnieść ciało o masie 0,5kg

F = 5 N
Siła ciężkości i oddziaływań ciał
Dane:
m = 0,5 kg
g ≈ 10 m/s²
Szukane:
F = ?
Rozwiązanie:
Aby tłok mógł podnieść dane ciało, siła, z jaką będzie na nie działał tłok, musi być równa sile ciężkości tego ciała, więc: