👤

7. Za 1 3/5 kg malin Ewa zapłacila 32 zł. Ile kosztował kilogram tych owoców?
Daje naj


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1 3/5= 8/5

32zł=8/5. skracamy 32zł i 8 ,wychodzi 4zł= 1/5

5/5-kilogram

4zł*5=20zł

Odp.Kilogram kosztował 20 zł.