👤

Ile czasu uplynie ,zanim pociag osiagnie prędkość 20 m/s, przyspieszenie wynosi 0,5 m/s do kwadratu​

Odpowiedź :

Dane:

V = 20m/s

a = 0,5m/s²

Vo = 0

Szukane:

t = ?

Wzór:

[tex]a = \frac{v}{t} | \times t \\ v = a \times t | \div a \\ t = \frac{v}{a} [/tex]

Obliczenia:

[tex]t = \frac{20 \frac{m}{s} }{0.5 \frac{m}{ {s}^{2} } } = 40s[/tex]

Odpowiedź: Czas wynosi 40s

vo=0

t = v/a

t= 20m/s / 0,5m/s2

t=40s