W załączeniu zadanie z fizyki.

s₁ ≈ 17 m
s₂ ≈ 144 m
s₃ ≈ 66 m
s₄ ≈ 580 m
Jak oszacować drogę w ruchu jednostajnie przyspieszonym?
Dane:
a₁ = 7,2 m/s²
t₁ = 2,35 s
a₂ = 9,81 m/s²
t₂ = 5,3 s
a₃ = 18,2 m/s²
t₃ = 2,7 s
a₄ = 2,1 m/s²
t₄ = 23,5 s
Szukane:
s₁ = ?
s₂ = ?
s₃ = ?
s₄ = ?
Rozwiązanie:
Skorzystajmy ze wzoru na drogę w ruchu jednostajnie przyspieszonym, pamiętając o tym, że prędkość początkowa jest równa zero:
Korzystając ze wzoru, możemy oszacować: