Odpowiedź :
Odpowiedź:
56*25/100=14 zł marża
56zł+14zł=70zł cena sprzedaży netto
70zł*0,23=16,10zł vat
70zł+16,10zł=86,10zł cena sprzedaży brutto
Ćwiczenie 8
cena brutto 95zł
podatek 8%
95zł/1,08=87,96zł cena sprzedaży netto
Wyjaśnienie:
56*25/100=14 zł marża
56zł+14zł=70zł cena sprzedaży netto
70zł*0,23=16,10zł vat
70zł+16,10zł=86,10zł cena sprzedaży brutto
Ćwiczenie 8
cena brutto 95zł
podatek 8%
95zł/1,08=87,96zł cena sprzedaży netto
Wyjaśnienie: