👤

Szymon mieszka 3km od szkoły . Drogę ze szkoły pokonuje w 30 minut. Z jaka prędkością się porusza ? Poprosiłbym rozwiązanie z dane szukane itd daje naj

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane

s=3km

t=30min=0,5h

Szukane

V=?

Wzór

V=s/t

V=3km/0,5h=6km/h

Dane:

t = 30min = 0,5km

s = 3km

Szukane:

V = ?

Wzór:

[tex]v = \frac{s}{t} [/tex]

Obliczenia:

V = 3/0,5 = 6km/h