👤

Sztuczny satelita okrąża Ziemię zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek
zegara i wykonuje jedno pełne okrążenie w czasie 4 h. Zaznacz kierunek i
zwrot wektora prędkości satelity w punktach A, B i C. Wyznacz prędkość
kątową oraz częstotliwość ruchu satelity po okręgu. Wyniki wyraź w
jednostkach układu SI.


Sztuczny Satelita Okrąża Ziemię Zgodnie Z Kierunkiem Ruchu Wskazówek Zegara I Wykonuje Jedno Pełne Okrążenie W Czasie 4 H Zaznacz Kierunek I Zwrot Wektora Prędk class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

T=4h=14400s

f=1/T = 1/14400s = (1/14400)Hz

ω=2π/T = 6,28/14400s ≈ 4,36 * 10^-4 * 1/s

Wyjaśnienie:

Zobacz obrazek GYZ