halo @poziomka777 tutaj

Odpowiedź:
a)
P=1/2*5*4,8=12cm²
obwód= 2*5+6=16cm
b)
P=1/2*11,7*7,2=42,12cm²
obwód= 11,7+12+7,5=31,2 cm
Szczegółowe wyjaśnienie: