👤

Oblicz liczbę cząsteczek amoniaku w objętości i 25dm3 wiedząc, że w tych warunkach gęstość= 0,77g/dm3

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

0,77g - 1dm3
x - 25dm3

x =19,25g

15g - 1mol

19,25 - x

x = 1,28M około czyli 1,28*6,02*10^23cząstek