👤

Oblicz napięcie między końcami przewodnika, jeżeli siły elektryczne przy przemieszczeniu ładunku 4 C między końcami tego przewodnika wykonały pracę 24 J.​

Odpowiedź :

[tex]Dane:\\Q = 4 \ C\\W = 24 \ J\\Szukane:\\U = ?\\\\\\U = \frac{W}{Q}\\\\U = \frac{24 \ J}{4 \ C}\\\\\boxed{U = 6 \ V}[/tex]

Odp. Napięcie elektryczne między punktami przewodnika wynosi 6 V.