FIZYKA KLASA 7 DANE NAJ

Odpowiedź:
F1=2kN=2 000N
S1=0,6m²
S2=12m²
F1/S1=F2/S2
F2=F1*S2/S1
F2=2 000N*12m²/0,6m²
F2=40 000N=0,04MN
m=F2/g
m=40 000N/10N/kg
m=4000kg