👤

Rowerzysta, który porusza się ze stałą prędkością 32km/h, w ciągu 1,5 godziny pokona
drogę:
A. 21,5km B. 32km C. 1,5km D.48km
z obliczeniami plz


Odpowiedź :

Sposób 1:

1,5h = 1 1/2h

32km/h * 3/2h = 48km

Sposób 2:

32km/h : 1/2h = 16km

32km + 16km = 48km

Odpowiedź: D

Odpowiedź:

Odp: D

Szczegółowe wyjaśnienie:

[tex]v = 32 \frac{km}{h} \\ t = 1.5h \\ \\ v = \frac{s}{t} \\ 32 \frac{km}{h} = \frac{s}{1.5h} \\ 32 \frac{km}{h} \times 1.5h = s \\ s = 48km[/tex]

On Studier: Inne Pytanie