👤

Otrzymane wyniki należy przybliżać do części setnych.

Zad.1. Gosia kupiła 48dag cukierków czekoladowych po 29,90zł za kilogram i 1,20kg galaretek po 24,50zł za kilogram. Ile Gosia zapłaciła za cukierki?
Zad.2. Mama kupiła 60dag orzechów laskowych po 35,90zł za kilogram i 75 dag nerkowców po 44,40zł za kilogram. Ile zapłaciła za orzechy?
Zad.3. Tata kupił 3,30kg jabłek po 3,49zł za kilogram i 2,95kg gruszek po 5,39zł za kilogram. Ile otrzymał reszty z 50zł?

PLS do dzisiaj z obliczeniami sposobem pisemnym