Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
M Na = 23g/mol
M H = 1g/mol
1 mol gazu - 22,4dm³ (warunki normalne)
3,45g x
2C₃H₅(OH)₃ + 6Na = 2C₃H₅(ONa)₃ + 3H₂
138g 67,2dm³
138g na.............67,2dm³ H₂
3,45g Na.............x dm³
x = 1,68dm³ H₂
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
M Na = 23g/mol
M H = 1g/mol
1 mol gazu - 22,4dm³ (warunki normalne)
3,45g x
2C₃H₅(OH)₃ + 6Na = 2C₃H₅(ONa)₃ + 3H₂
138g 67,2dm³
138g na.............67,2dm³ H₂
3,45g Na.............x dm³
x = 1,68dm³ H₂