Oblicz siłę z jaką piłkarz kopnął piłkę o masie 1,5kg z przyspieszeniem 2m/s2,
Wyślij obliczenia!

Dane:
m = 1,5kg
a = 2m/s²
Szukane:
F = ?
Wzór:
[tex]F = m \times a[/tex]
Obliczenia
[tex]F = 1.5 \times 2 = 3N[/tex]
Odpowiedź: A