👤

Oblicz wysokość ostrosłupa o objętości 200 cm3, którego podstawą jest prostokąt o bokach 4 cm i 5 cm.

Odpowiedź :

[tex]V = \frac{1}{3} * P_p * h\\\\P_p = 4cm * 5cm = 20cm^2\\\\\frac{1}{3} * 20cm^2 * h = 200| : \frac{20}{3}\\\\h = 200 * \frac{3}{20} = 10 * 3 \\\\h = 30cm[/tex]

4 * 5 = 20

1/3 * 20 * h = 200 | : 20/3

h = 200 * 3/20

h = 30cm