👤

Z jaką siłą sanie naciskają na podłoże o powierzchni 0,6m2, jeśli wywierają ciśnienie 9,2 hPa. Proszę szybko mam na poniedziałek

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]F=552N[/tex]

Wyjaśnienie:

[tex]S=0,6m^2[/tex]

[tex]p=9,2hPa=9,2*100Pa=920\frac{N}{m^2}[/tex]

[tex]szukane:F[/tex]

wzór na ciśnienie:

[tex]p=\frac{F}{S}/*S[/tex]

[tex]F=p*S[/tex]

[tex]F=920\frac{N}{m^2}*0,6m^2=552N[/tex]