Odpowiedź :
Odpowiedź:
m=10g=0,01kg
c=3*10⁸m/s
E=mc²
E=0,01kg*(3*10⁸m/s)²
E=9*10¹⁴J≈9*10¹⁴*0,278×10⁻⁶ kWh
E=2,5*10⁸kWh=250GWh
Średnie roczne zużycie energii to 2500kWh=2,5*10³kWh.
Energia z łyżeczki starczy na 100 000lat poboru energii w jednym gospodarstwie.