Pole trapezu narysowanego obok jest równe:

Odpowiedź:
P=1/2*h*(a+b)
a=4cm
b=4cm+3cm=7cm
h=3cm
P=1/2*3cm*11cm=16,5cm²
Szczegółowe wyjaśnienie: