Na podstawie przedstawionego wykresu oblicz średnią wartość prędkości Wynik podaj w M/S przykładowa odpowiedź 8,2 M/S

[tex]Dane:\\s_{c} = 15 \ m\\t_{c} = 10 \ s\\Szukane:\\v_{sr} = ?\\\\Rozwiazanie\\\\v_{sr} = \frac{suma \ drogi}{suma \ czasu}\\\\v_{sr} = \frac{s_{c}}{t_{c}}\\\\v_{sr} = \frac{15 \ m}{10 \ s}\\\\\boxed{v_{sr} = 1,5\frac{m}{s}}[/tex]