👤

Bluzka kosztowała 200 zł cenę podniesiono o 20% a potem obniżono o 10%


NA SZYBKO


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Początkowa cena bluzy-200zl

więc:

100%-200zl

10%-20zl    20%- 20zl*2=40zl

200zl + 40zl= 240zl

Cena po podwyżce-240zl

więc:

100%-240zl

10%-24zl                  240zl - 24zl= 216zl

Końcowa cena to 216zl