👤

Dla każdego zadania zapisz nizbędne wzory, obliczenia i wynik na kartce.


1. Samolot osiąga szybkość 805 km/h. Podaj szybkość samolotu w m/s.


2. Od ujrzenia błyskawicy do usłyszenia grzmotu upłynęło 5 sekund. Jak daleko od obserwatora uderzył piorun skoro szybkość dzwieku w powietrzu jest równa 340 m/s.


3. Ciągnik porusza się z prędkością 30 km/h. W jakim czasie przebędzie drogę 210 km?


Pls prosze o szybką odpowiedz i zycze milego dnia :').


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1 zadanie

(km/h) / 3,6 = m/s

(805 km/h) / 3,6 = 223,6(1) m/s = około 223,6 m/s

2 zadanie

340 m/s * 5s = 1700 m = 1,7 km

3 zadanie

V = s/t

t = s/V

210 km / (30 km/h) = 7 h

Mam nadzieje, żę pomogłem :D