👤

Jaką co najmniej wysokość musi mieć prostopadłościenne akwarium
o podstawie 35cm X 50cm, aby mogło pomieścić 70 litrów wody?


Odpowiedź :

Odpowiedź: 4 dm

Szczegółowe wyjaśnienie:

70 litrów to 70 dm^3.

70 dm^3 = 3,5dm * 5dm * h

70 dm^3 = 17,5 dm^2 * h

h = 70 / 17,5 = 4 dm

On Studier: Inne Pytanie