👤

Kulę o objętości 200cm3 zawieszono na siłomierzu. Przyrząd wskazał 40N. Jakie bedą wskazania siłomierza po całkowitym zanurzeniu kuli w wodzie? Gęstość wody wynosi 1000 kg/m3 a wartość przyspieszenia ziemskiego 10N/kg. Zapisz obliczenia
DAM NAJJ PLSS SZYBKO


Odpowiedź :

Odpowiedź:

po całkowitym zanurzeniu siłomierz wskaże 38 N

Wyjaśnienie:

dane:

V kuli = 200 cm3 = 0,0002 m3

d wody = 1000 kg/m3

F c = 40 N

g = 10N/kg

Fw = d*g*V

Fw = 1000 kg/m3 * 10 N/kg * 0.0002 m3 = 2 N

F = Fc - Fw

F = 40 N - 2 N

F = 38 N

On Studier: Inne Pytanie