👤

Oblicz, jaki opornik podłączyć do baterii 4,5V aby popłynął przez nią prąd 10mA.

pomoże ktoś?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

R=U/I

U=4,5V

R=?

I=10mA=0,01A

R=4,5V:0,01A=450 amperów

Liczę na naj;)