👤

Oblicz ciśnienie panujące w wodzie o gęstości
1000 kg/m 3 na głębokości 15m.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

p = dgh

p = 1000kg/m³ * 10N/kg * 15m = 150000Pa = 0,15MPa

Wyjaśnienie: