Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Prędkość to stosunek przebytej drogi, do czasu w jakim ją przebyto, czyli
[tex]v=\dfrac st[/tex]
Stąd: s = v·t
Żeby cokolwiek liczyć, trzeba najpierw uzgodnić jednostki.
Prędkość mamy w m/s, więc najwygodniej będzie wyrazić czas w sekundach:
t = 25 min = 25·60 s = 1500 s
v = 0,4 m/s
Czyli:
s = 1500 s · 0,4 m/s = 600 m