Odpowiedź :
Odpowiedź:
1]
a=6 cm Pp=a²=6²=36
c= dł. krawedzi bocznej= 5 cm h= wysokosc sciany bocznej
1/2 a= 3 cm h²=c²-(1/2 a)² h²=5²-3²
h=4 cm
Pb= 4*1/2 ah= 2*6*4=48
Pc= 48+36=84cm²
H= wysokosc bryły
H²+(1/2 a)²= h² H²= 4²-3²
H= √7 CM
V= 1/3*36*√7=12√7 cm ³
2]
a= 3 cm
Pc= 4*a²√3/4=a²√3=3²√3=9√3cm²
b) H= a√6/3=3√6/3=√6 cm
Szczegółowe wyjaśnienie: