👤

Oblicz molowe stężenie roztworu FeCl3, w którym stężenie jonów Cl^- jest równe 0,6 mol/dm³.

DAJE NAJ! ❤️


Odpowiedź :

FeCl₃  --H₂O--> Fe³⁺ + 3Cl⁻

[Cl⁻]=0,6[tex]\frac{mol}{dm^{3} }[/tex]

[Cl⁻]=3[Fe³⁺]

3[Fe³⁺]=0,6[tex]\frac{mol}{dm^{3} }[/tex]    |÷3

[Fe³⁺]=0,2[tex]\frac{mol}{dm^{3} }[/tex]

[Fe³⁺]=[FeCl₃]

[FeCl₃]=0,2[tex]\frac{mol}{dm^{3} }[/tex]

Odp: Cm FeCl₃ = 0,2[tex]\frac{mol}{dm^{3} }[/tex]

On Studier: Inne Pytanie