👤

Bateria telefonu ma pojemność 900mAh (1Ah=3600C) , w czasie rozmowy płynie prąd o natężeniu 100mA. Oblicz napięcie zasilające . Pomocyyyy

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Q = 900mAh = 900mAh

I = 100mA

------------------------

t ?

Q = I*t

t = Q/I = 900mAh/100mA = 9 h (mA się skracają, zostają godziny)

t = 9 h

Wyjaśnienie: