Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane Obliczyć Wzór
t = 15 s I = ? I = q/t
q = 500 mC = 0,5 C
Rozwiązanie
I = q/t
I = 0,5 C/15 s
I = 0,033 A
Odp Przez żarówkę płynął prąd o natężeniu 0,033 A
Odpowiedź:
Dane Obliczyć Wzór
t = 15 s I = ? I = q/t
q = 500 mC = 0,5 C
Rozwiązanie
I = q/t
I = 0,5 C/15 s
I = 0,033 A
Odp Przez żarówkę płynął prąd o natężeniu 0,033 A