👤

W hurtowni znajdują się 3 tony fasoli w puszkach dwu i pół kilogramowych. Ile jest tych puszek? lle potrzeba skrzynek do przewiezienia tej fasoli, jeżeli w jednej skrzynce mieści się 20 puszek? proszę z obliczeniami i odpowiedzią proszę zaraz mam odesłać​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1200 puszek

60 skrzynek

Szczegółowe wyjaśnienie:

3 t = 3000 kg

Ilość puszek obliczymy w ten sposób:

(całkowita ilość kg dzielimy na wagę pojedynczej puszki)

3000kg : 2,5kg = 1200 (szt.)

Ilość skrzynek natomiast:

(całkowitą ilość puszek dzielimy przez pojemność pojedynczej skrzynki)

1200 : 20 = 60 (szt.)