Odpowiedź :
t1=T/6
A=0,3 m
T=4 s
m=0,2 kg
φ=0
g=10 m/s²
x=A·sin(ωt+φ)
Ep=m*g*x
Ep=m*g*A*sin(2*pi*(1/T)*(T/6))
Ep=m*g*A*sin(pi/3)
Ep=0,2*10*0,3*sin(pi/3)
Ep≈11 mJ
t1=T/6
A=0,3 m
T=4 s
m=0,2 kg
φ=0
g=10 m/s²
x=A·sin(ωt+φ)
Ep=m*g*x
Ep=m*g*A*sin(2*pi*(1/T)*(T/6))
Ep=m*g*A*sin(pi/3)
Ep=0,2*10*0,3*sin(pi/3)
Ep≈11 mJ