👤

PLS NA JUŻ DAJE NAJ I DUŻO PUNKTÓw
pewien opornik ma opór 20 omów a natężenie prądu płynącego przez niego wynosi 500 miliamperów jaka moc wydzieli się na tym oporniku


Odpowiedź :

Odpowiedź:

R=20 omów

I=500mA = 0.5A

P=?

U=?

U= I×R=0.5A×20omów= 10V

P=U×I= 10V×0.5A = 5W

Mam nadzieję że dobrze

pozdrawiam serdecznie