👤

pręt o długości 2m umieszczono prostopadle do linii pola magnetycznego o indukcji 1T. jakie natężenie ma prąd płynący przewodniku jeśli polu magnetycznym zadziałała na niego siła i wartości 60mN

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

B - indukcja = 1 T

l - długość = 2 m

F - siła = 60 mN = 0,06 N

I - natężenie pradu = ?

F = BIlsinα ponieważ α = 90° to sinα = 1

F = BIl

I = F/Bl = 0,06/1 * 2 = 0,06/2= 0,03 A