Odpowiedź :
Cp = ms*100%/mr
Cp - stężenie procentowe
ms - masa substancji
mr - masa roztworu
mw - masa wody
mr = ms+mw = 124g+50g = 174g
Cp = 124g*100%/174g = 71,26%
Odpowiedź:
wzór:
C%= ms/mr*100%
dane:
ms=124g
mr= 124g +50g= 174g
podstawiamy do wzoru:
C%=124g/174g*100%
C%= 71,3%
odp; C% AgNO3 wyniosło 71,3%