👤

Oblicz masę powietrza znajdującego się w pokoju o wymiarach 4,5 m, 4 m, 3 m. Przyjmij gestolt powietrza 1,2 kg/m².

Odpowiedź :

V= 4,5 · 4 · 3 = 54m³

d=1,2[tex]\frac{kg}{m^{3} }[/tex]

d=[tex]\frac{m}{V}[/tex]

m=dV

m=54m³ · 1,2[tex]\frac{kg}{m^{3} }[/tex]=64,8kg