👤

BAARDZO PROOOOSZĘ!!! TERAZ POTRZEBUJĘ TEGO!!
Do zlewki zawierającej 100g wody o temperaturze 40°C wrzucono 35g siarczanu (VI) miedzi (II). Czy substancja rozpuści się częściowo czy całkowicie (wyjaśnij dlaczego)?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

m wody=100g

m CuSO4=35g

T=40°C

rozpuszczalność CuSO4 w temp. 40⁰C = 32g

Substancja rozpuści się częściowo

Mam nadzieje że pomogłam<3

On Studier: Inne Pytanie