👤

Drut oporowy zastosowany w grzałce był zasilany ze źródła napięcia stałego. Moc wydzielana w tej grzałce wynosiła 24W. Z powodu uszkodzenia spirali drut skrócono o ¼ długości. Jaka moc będzie wydzielała się teraz na grzałce.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

P=24W

L2=3/4 L1

R1=ρL1/S

R2=ρ(3/4)L1/S

R2=3/4 R1

P=U²/R

P1=U²/R1

U²=P1*R1

P2=U²/R2

P2=P1*R1/3/4 R1

P2=4*P1*/3

P2=4*24W/3

P2=32W