👤

Oblicz rezystancję przewodnika jeżeli napięcia mierzone między jego końcami wynosi 24 V a prąd płynący przez niego ma wartość 670 mA.​

Odpowiedź :

U=24 V

I=670 mA = 0,67 A

Z prawa Ohma

[tex]I=\frac{U}{R} \ \ \rightarrow \ \ R=\frac{U}{I}=\frac{24}{0,67}\approx35,83 \ \Omega[/tex]