👤

Jesteś uczniem i otrzymujesz od rodziców „kieszonkowe” w wysokości 60zł miesięcznie. Hot dog z Żabce kosztuje
3 zł. Ile kupisz w tym miesiącu za całą kwotę „kieszonkowego” hot dogów ? Oblicz, ile kupisz hot dogów w tym samym miesiącu za rok, jeżeli roczna stopa inflacji wyniesie 20%?


Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

1.kupisz 20 bo 60:3=20

2.200 hot dogów bo 720 :3,6 =200

On Studier: Inne Pytanie