pomoże ktoś błagam chociaż jedno zadanie dużo punktów dam naj

Odpowiedź:
1. Siła wyporu (z prawa Archimedesa):
Fw = Q = m*g
Fw = m*g =2kg*10m/s2 = 20kg*m/s2
Fw = 20 N
=========
Odp. Szukana siła wyporu wynosi 20 N.
Sorki reszty nie umiem zrobić
Mam nadzieję że pomogłam <3