👤

Jeden z boków prostokąta ma 9cm a drugi jest o 3razy krótszy.Pole tego prostokąta wynosi:
A)9cm kwadratowych
B)24cm kwadratowych
C)12cm kwadratowych
D)27cm kwadratowych​


Odpowiedź :

3 razy krótszy czyli trzeba podzielić

9÷3=3

P=a×B

P=9×3=27