👤

Oblicz jaką siłę należało użyć aby przesunąć ciało na odległość 1,5 m wykonując pracę 0,6 kJ.

Odpowiedź :

Rozwiązanie

W [ J ] = F [ N ] · s [ m ]

W = 0,6 kJ = 0,6 · 1000 J = 600 J

s = 1,5 m

F · 1,5 m = 600 J

F = 600 J : 1,5 m

F = 400 N

Odp. Należy użyć siły równej 400 N.