👤

Oblicz jaką pracę wykona urządzenie które siłą 2,5 KN przesunie ciało na odległość 130 cm?

Odpowiedź :

Rozwiązanie

W [ J ] = F [ N ] · s [ m ]

F = 2,5 kN = 2,5 · 1000 N = 2500 N

s = 130 cm = 130 · 0,01 m = 1,3 m

W = 2500 N · 1,3 m = 3250 J = 3,25 kJ