👤

Pytanie 13/13 Prostokątny plakat ma wysokość 140 cm i szerokość 90 cm. Oblicz pole zadrukowanej powierzchni tego plakatu, jeżeli marginesy boczne oraz dolny i górny mają po 10 cm. Odpowiedź​

Odpowiedź :

140cm × 90 cm - wymiary plakatu

140 cm-20 cm=120 cm

90cm -20cm =70 cm

120 cm × 70 cm - wymiary zadrukowanej powierzchni

Obliczam pole

P=120 · 70

P=8400 cm²