👤

Szybko!!! To na teraz!!!

Miedzianą kulkę o objętości 100 cm

3 zanurzono w wodzie. Oblicz wartość siły wyporu

działającej na kulkę. Przyjmij, że gęstość wody wynosi 1000 kg/m 3

, gęstość miedzi

9000 kg/m

3

, a wartość przyspieszenia ziemskiego 10 N/kg. Zapisz obliczenia

Daje 28pkt


Odpowiedź :

Odpowiedź:

V=100cm³=0,0001m³

d=1000kg/m³

g=10N/kg

Fw=d*g*V

Fw=1000kg/m³*10N/kg*0,0001m³

Fw=1N

Wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie