👤

Od chwili zobaczenia błyskawicy do chwili usłyszenia piorunu upłynęło 5 s. Jak daleko od obserwatora uderzył piorun? Prędkość dźwięku w powietrzu wynosi 340m/s.​

Odpowiedź :

t = 5s

V = 340m/s

Wzór:

S = V * t

Podstawiamy dane:

S = 340m/s * 5s

(sekundy się skracają zostają m)

S = 1 700m

Odp. Piorun uderzył 1 700m od obserwatora.

Mam nadzieję, że pomogłam ^^

Odpowiedź:

Liczę na najj :)))

Wyjaśnienie:

.......

Zobacz obrazek DREAMWORK2728