👤

oblicz jaką masę pary wodnej o temp 100 stopnia Celsjusza należy skroplić w wodzie o masie 0.5 kilograma i temp 25 stopni Celsjusza aby temp końcowa wody wynosiła 75stopni​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

Para wodna:

Tp - 100 °C

Tk - 75°C

ΔT= 25°C

m-?

Woda:

Tp - 25°C

Tk- 75°C

ΔT= 50°C

m - 500g

mp× ΔTp = mw × ΔTw

mp= mw × ΔTw/ΔTp

m= 500g × 50°C/25°C

m= 1000g= 1kg

Należy skroplić 1kg pary.